Toplantıda şirket müdürü Dieter Maier kendisi ve şirketi hakkında bilgi verdi.
LBC Danışmanlık kurucusu ve Genel Müdürü Maier; '6 yıl Porsche AG ve 5 yıl Porsche Consulting'de çalıştıktan sonra, Toyota Production Systems'de derin bilgiler edindim. 20 yıldan beri proses, koçluk ve yönetim danışmanlığı alanında çalışmaktayım. Tatil için geldiğim Alanya'ya aşık oldum ve yerleşmeye karar verdim. Daha sonra uzmanı olduğum için buradan yürütmeye başladım' dedi.
Maier şirketi ile ilgili olarak; 'Biz bağımsız bir şirketiz. Yaratıcı stratejiler geliştiririz ve uygulamanızda size mükemmel ve kanıtlanmış yeterliliğe dayanan tavsiyelerde bulunuruz. İyi bilinen yollarda çalışmaz, yetkinliğimizi ve yaratıcılığımızı geliştirir ve yerel duyarlılıkları ihmal etmeden küresel bir bakış açısıyla birleştiririz. LBC Consulting®, kurumsal stratejiler, insanlar, kurum kültürü, organizasyon, maliyet etkinliği, teknoloji ve geleceğin korunması gibi tüm faktörleri göz önünde bulundurarak müşterilerine bütünsel kavramlar, bunların en iyi tanıtımı ve verimli kullanımı için ürün ve üreticiden bağımsız olarak destek vermekteyiz' dedi.

Avrupa, Rusya ve Ukrayna'da faaliyet gösteren şirket artık Alanya merkezli olarak tüm Türkiye'ye hizmet verecek. Sıcak bir ortamda geçen kahvaltılı toplantıda Maier basın çalışanları ile tek tek ilgilenip sohbet etti.