kadiratalay84 @ gmail.com

Sevgili Alanya’da bugün okuyucuları, yazıma hüzünlü ve birazda üzgün olarak başlasamda, kanayan yaramız olan çocuk istismarı aldı başını gidiyor.
Sapıklık diz boyu değil, artık insan boyunu geçti, ülke genelinde hergün çocuk istismarı, tecavüzü ve ölümü oluyor ne zaman bu kadar kötü olduk biz diye durup düşünelim?
Herkes şöyle der; ya devran değişti mevsimler değişti diye hayır efendim dünya aynı dünya mevsimlerde normal seyrinde aynı değişiyor sadece insanlık öldü insanlar değişti artık, yediğimiz içtiğimizden artık zevk almayan bir toplum olduk desem yeridir, gün geçmiyor ki bir çocuk tecavüzü veya istismarı ile yüzyüze kalıyoruz ve sonu hüsranla biten acı son bu kadar kolay ve basit değil ölüm yani bir hiç uğruna ölen çocuklar hayatlar hele o aileler tümden perişan oluyor. Bu yüzdendir ki ne çocuğumuzu dışarı bırakıyoruz korkudan nede bir parka götürebiliyoruz yani o kadar cani ve sapıklar varken yaşamak haram olup korku dolu anlar yaşıyoruz.. haa birde hayvan istismarı varken son yıllarda ona hiç diyecek sözüm yok "HAYVAN SEVMEYEN İNSAN SEVMEZ SEVEMEZ" diyorum şahsen. Edinilen resmî bilgilere göre son 3 yılda 13 bin çocuk istismarı olmuş ve çoğu ölümle sonuçlanmıştır ne kadar acı bir tablo oysaki bu durum, keşke son 3 yılda 13 bin çocuğumuzu bu şekilde kaybetmenin yerine daha iyi şartlarda onlarla ilgilenip gerekli ihtiyaçlarını karşılayabilsek böyle daha iyi olmazmıydı sevgili okuyucular?
Bunun sonu daha kötüye gitmeden derhal ve ivedilikle devletin en üst kademesindeki yetikililer ve yetkili makamlar konuya el atıp bunu biran önce çözüme kavuşturması gerekiyor, ama yasa çıkararak ama farklı yöntemlerle de olsa çocuk istismarının önüne geçip yeter artık dememize engel olmaları şart...
Acımız henüz tazeyken birde toplu taşıma araçlarında kadınlarımıza yani en değerlilerimize güpegündüz taciz olayları yaşanıp ve bu kişileri ise koruyup güvenlik güçlerine teslim etmekten başka çaremiz yok neden çünkü İNSAN olduğu için yani insana değer veriliyor ülkemizde ama böyle kişileri ne değer vereceksin nede koruyacaksın getirilen yasa ile birlikte derhal gereğini yapacaksın, bir çoğunuz bu tür olayları ülkenin başındaki kişilere yada siyasi partilere bağlıyor herşey onların elinde diye bu konuda şahsım olarak tasvip etmiyorum nedeni ise ideolojik tutumunu yapılan bir olaya bağdaştırıp onunla bir tutamazsın şahısları partiler mi yönetiyor? İçinde sapık ruhlu ve canilik varsa bu kişinin tamamen ruh sağlığı ve düşüncesiyle ilgilidir..
Sevgili Alanya’da bugün okuyucuları birdahaki yazıma dek hoşçakalın sevgi ve Saygılarımla
KADİR ATALAY